Zestawy grzania i chłodzenia cylindra

 

Kombinacja grzania-chłodzenia

 

Zestawy grzania-chłodzenia przeważnie montowane są na cylindrach wytłaczarek. W pierwszej fazie cylinder jest ogrzewany przez grzałki elektryczne. Po osiągnięciu temperatury roboczej regulator wyłącza system grzewczy a do dalszego podtrzymania temperatury zazwyczaj wystarcza już tylko ciepło produkowane podczas samego procesu produkcyjnego. W przypadku przekroczenia temperatury roboczej zostają uruchomione wentylatory promieniowe, które chłodzą cały zestaw. Takie rozwiązanie zapewnia optymalną kontrolę na całej długości układu plastyfikującego wytłaczarki czy wtryskarki. Kombinacje grzania-chłodzenia stosuje się również w innych sektorach przemysłu, w których wymagana jest kontrola temperatury cylindrycznych powierzchni.

 
 
W zestawach grzewczych wykorzystuje się grzałki opaskowe mikanitowe (max. temp. 300°C) oraz ceramiczne (max. temp. 450°C). Cały proces chłodzenia jest realizowany głównie za pomocą jednego lub więcej wentylatorów oraz dodatkowo dzięki aluminiowym / ceramicznym radiatorom lub dodatkowym otworom i pokrywom w obudowie.
 
 
W porównaniu z klasycznymi zespołami chłodzącymi przy pomocy cieczy takich jak woda czy olej, chłodzenie za pomocą powietrza jest bardziej efektywne. Konstrukcja układu jest dużo prostsza, nie wymaga wykonania odlewanych podzespołów oraz przede wszystkim nie występują wycieki ze względu na brak płynnego medium chłodzącego.
 
W przypadku kiedy musimy zwiększyć intensywność chłodzenia możemy zastosować dodatkowe elastyczne radiatory wykonane z aluminium montowane między grzałkami bądź radiatory, które mocuje się bezpośrednio na grzałki ceramiczne.
     
 

Plik do pobrania wersja w formacie .pdf

 

 

 

KONTAKT
P.P.H.U. TRANS-WEST GmbH Sp. z o.o.

tel.: (61) 28 526 63
fax: (61) 28 702 65
e-mail: biuro@transwest.pl

PRZEGLĄD PRODUKTÓW DO POBRANIA

pobierz

SPRAWDŹ NAS NA: