Promienniki rurkowe

 

Promienniki rurkowe

     

Krótkofalowe promienniki podczerwieni są to wykonania o najwyższej intensywności promieniowania (nawet do 20 W / cm²). Składają się one z zwiniętego drutu wolframowego wewnątrz hermetycznie zamkniętego szkła kwarcowego wypełnionego gazem obojętnym. Gęstość i kształt nawiniętego drutu grzejnego zależy od zakresu fal podczerwieni.

Dla promienników rurkowych czas ogrzewania i chłodzenia to zaledwie kilka sekund, dlatego są one odpowiednie dla procesów o krótkich cyklach, które muszą być szybko rozpoczęte lub zakończone. W celu skierowania większej ilości promieniowania w kierunku ogrzewanej powierzchni oprócz typowych reflektorów aluminiowych tylna część rurki promiennika może być pokryta warstwą złota lub ceramiki.

Promienniki rurkowe mogą być wyprodukowane w postaci dwururki. Charakteryzują się one większą stabilnością i pozwalają na wykonanie dłuższych promienników. Promienniki rurkowe standardowo przeznaczone są do pracy poziomej, jednak możliwe jest zaoferowanie promiennika przeznaczonego do pracy w pozycji pionowej. Wysoki współczynnik światła może powodować pewne problemy w niektórych aplikacjach.

Zastosowanie promienników rubinowych łagodzi światło bez wpływu na wydajność promieniowania podczerwonego. W celu optymalizacji żywotności podzespołów zaleca się stosowanie systemów chłodzenia powietrza. Powinno unikać się temperatury powyżej 350°C w strefach niegrzanych promienników.

                  

Plik do pobrania wersja w formacie .pdf

 

 

KONTAKT
P.P.H.U. TRANS-WEST GmbH Sp. z o.o.

tel.: (61) 28 526 63
fax: (61) 28 702 65
e-mail: biuro@transwest.pl

PRZEGLĄD PRODUKTÓW DO POBRANIA

pobierz

SPRAWDŹ NAS NA: